Дослідження ставить під сумнів корисність заборони на переїзд

Заборона на переїзд для визнаних біженців приносить більше шкоди, ніж користі. Такого висновку дійшли автори дослідження, представленого Німецьким інститутом економічних досліджень (DIW) спільно з іншими вченими. Згідно з дослідженням, виборчий ценз зменшує можливості працевлаштування біженців і створює додатковий тягар для влади.
З 2016 року в багатьох федеральних землях діють вимоги щодо проживання. У Баден-Вюртемберзі навіть визнані біженці можуть змінювати місце проживання лише у виняткових випадках, наприклад, якщо вони або їх подружжя працюють або навчаються в іншому місті. Це положення було введено для того, щоб запобігти переїзду людей, які мають право на притулок, до кількох дуже популярних муніципалітетів, які були б перевантажені обсягом надання необхідної допомоги та попитом на житло.
«Адміністративне навантаження є високим, а ефект контролю обмежений», — зазначає DIW. Після впровадження такого регулювання, 30 відсотків біженців переїхали впродовж перших трьох років після завершення процедури надання притулку на противагу 42 відсоткам до цього. П’ять відсотків переїхали до населених пунктів, що мають підвищений попит, порівняно з 12 відсотками раніше. «Положення про проживання не дає переваг біженцям з погляду їхніх мовних навичок, ситуації з житлом, зайнятості чи загального задоволення життям — якраз навпаки», — каже Марко Шмандт, один з авторів дослідження. Імміграційні органи також скаржаться на високе адміністративне навантаження.
Тому автори пропонують внести зміни до законодавства, щоб міста та муніципалітети з особливо високим напливом шукачів притулку могли накладати заборону на проживання. Це вже можливо, але майже ніколи не використовується.
Журнал «Der Spiegel» на основі даних створив карту розподілу «притоку і відтоку» біженців. У Баден-Вюртемберзі лише Пфорцхайм має приплив шукачів притулку вище середнього. У Гайльбронні теж переважає наплив. З іншого боку, у Вальдсхуті, Равенсбурзі та районах Майн-Таубер і Гогенлое більше людей виїжджає, ніж переїжджає. У Німеччині частини Рурського регіону, а також Ганновер і Кассель є особливо популярними місцями для проживання. За деякими винятками, у східних федеральних землях переважає еміграція.

tun24051405

www.tuenews.de

Tübingen: Anschlussunterbringung im Horemer. Foto: tünews INTERNATIONAL / Mostafa Elyasian.

000949

 

 

 

TÜNEWS INTERNATIONAL

Related posts

Contact Us

Magazine Html