Некваліфікована праця попри вищу освіту

Дедалі більше біженців з України працюють. Однак, українці (особливо жінки) часто працюють на некваліфікованих роботах і неповний робочий день, навіть якщо вони мають хорошу кваліфікацію. Про це йдеться у звіті «Зайнятість українських біженців у компаніях Баден-Вюртембергу». Інститут прикладних економічних досліджень (IAW) у Тюбінгені провів дослідження на замовлення Федерального агентства зайнятості. Наприкінці 2023 року в Баден-Вюртемберзі проживало близько 125 000 українців, які шукали захисту, дві третини з яких були жінками.
У травні 2024 року, за даними Федерального агентства зайнятості, трохи менше 29% українських біженців були працевлаштовані – це на понад шість процентних пунктів більше, ніж рік тому. 85% українських біженців (переважно жінки) працюють у сферах, які не потребують професійної підготовки. Троє з п’яти працівників працюють повний робочий день, але 75% тих, хто працює неповний робочий день – жінки.
Близько чверті українців, які шукають роботу в Німеччині, мають вищу освіту – вдвічі більше, ніж інші групи біженців. «Враховуючи високий рівень освіти українських біженців, дивно, що багато з них зайняті на «чорній» роботі», – йдеться в дослідженні. У звіті також наводяться причини. «Українці, як правило, добре освічені, але не кожна освітня кваліфікація офіційно визнається. Багато біженців є матерями-одиначками, які можуть працювати лише в обмеженому обсязі або взагалі не можуть через обов’язки по догляду за дітьми», –  йдеться у звіті. У деяких випадках також спостерігається брак знань німецької мови.
Для того, щоб залучити більше українських біженців до роботи відповідно до їхньої освіти, автори дослідження пропонують покращити догляд за дітьми, запропонувати більше курсів німецької мови та покращити визнання іноземних кваліфікацій. Вони також вважають корисними «короткострокові та гнучкі моделі робочого часу», щоб надати матерям більше можливостей на ринку праці. Згідно з дослідженням, від цього виграли б обидві сторони: «Прогрес міг би не лише покращити умови життя біженців, але й допомогти зменшити постійний дефіцит робочої сили, який залишається на високому рівні, попри слабку економіку та уповільнення економічного зростання».

tun24080605

www.tuenews.de

Agentur für Arbeit in Tübingen. Foto: tuenews INTERNATIONAL / Mostafa Elyasian.

002512

TÜNEWS INTERNATIONAL

Related posts

Contact Us

Magazine Html