Вольфганг Саннвальд
«Як сирійський мусульманин, я рішуче засуджую такі дії. Вони завдають шкоди не тільки невинним жертвам, але й мільйонам біженців, які намагаються інтегруватися у новій країні” — написав редактор tuenews у редакційному чаті невдовзі після нападу в Золінгені. Багато біженців і нещодавно натуралізованих громадян з арабської культурної зони відчувають себе особисто постраждалими від так званого ісламістського терору. Усі мігранти в редакції tuenews INTERNATIONAL засуджують злочинців, які вбили або поранили людей ножами чи зброєю цього року 31 травня в Мангеймі, 23 серпня в Золінгені, або які хотіли вчинити такі злочини 5 вересня в Мюнхені чи 6 вересня в Лінці-на-Рейні. Колишній біженець: «Так звана Ісламська держава (ІДІЛ) є головним організатором ненависті та спотворює імідж ісламу в усьому світі. Всі її жертви — невинні люди, і більшість з них — мусульмани, які страждають від звірств, скоєних цією організацією».
Хоча ми в tuenews INTERNATIONAL наразі не повідомляємо про такі злочини, ми обговорювали їх на останніх трьох редакційних зустрічах. Редакційна команда tuenews INTERNATIONAL наразі складається з дев’яти колишніх біженців з Сирії, Іраку та Ірану. Чотири досвідчені редактори, які багато років працювали в німецьких щоденних газетах і на радіо, також беруть участь у щотижневих зустрічах в якості тренерів.
Страшно бачити, як напади впливають не лише на безпосередніх жертв, але й на суспільство в цілому. Нинішнє збільшення кількості нападів з боку ісламістських осіб або груп у Німеччині виглядає як цілеспрямовані атаки на процес інтеграції, «щоб створити максимальний розбрат і нестабільність», — каже колега, яка народилася в Сирії. Їй більше не хочеться виходити з дому. У деяких повідомленнях ЗМІ та на вулиці вона відчуває неприйняття та помічає «пронизливі погляди». Однокласники ображали її сина в школі, називаючи його «підривником». Це призводить до ізоляції деяких учнів колишніх біженців і перешкоджає їхній інтеграції. Члени редакційної команди стикаються з таким ставленням на основі одягу, кольору шкіри або інших характеристик, незалежно від їхнього статусу проживання, навіть якщо вони є громадянами Німеччини. Це викликає страх. Особливо їх засмучує ототожнення тероризму та ісламу: «Це різко суперечить цінностям ісламу, який проповідує мир і мирне співіснування».
tun24091201
Das Team von tuenews INTERNATIONAL bei der Redaktionsarbeit auf einem Workshop in Heilbronn. Foto: tuenews INTERNATIONAL / Mostafa Elyasian.
002668