Сприяння ранній інтеграції через роботу

Автор Уте Кайзер
Мова – це ключ до інтеграції, так само як і робота. В одному з районів Тюрингії повнолітні шукачі притулку повинні працювати за 80 центів на годину: прибирати житло, працювати в будівельному управлінні або в таких організаціях, як Tafel. Той, хто відмовляється виконувати цю роботу без поважних причин, може бути позбавлений до половини своїх виплат як шукач притулку. Це також можливо в Баден-Вюртемберзі. Але в окрузі Тюбінген застосовують інший підхід. Про це tuenews INTERNATIONAL поспілкувалося з окружним адміністратором Йоахімом Вальтером.
З серпня в районній адміністрації Тюбінгена працює новий відділ «Біженці та інтеграція». За словами Вальтера, одним з пріоритетів відділу є якомога швидше і без бюрократичних перешкод вивести шукачів притулку на первинний ринок праці, щоб вони могли вивчити німецьку мову, познайомитися з людьми, працевлаштуватися, заробляти власні гроші і, таким чином, розвантажити систему соціального забезпечення.

Новий керівник з великим досвідом
Новий керівник відділу, Свен Єгер, має досвід роботи в Ройтлінгені. Там він заснував альянс для роботи з центром зайнятості, ремісничою палатою, організацією Diakonie та профспілками. Наприклад, Єгер запровадив стажування на підприємствах, а також біржу праці для біженців та навчальну програму з геріатричного догляду, яка була поєднана з мовним курсом.
Комунікація відіграє важливу роль на роботі. Районний адміністратор продемонстрував це на прикладі. Він хотів поговорити з прибиральницею у своєму кабінеті. Вона не говорила ні німецькою, ні англійською. Вальтер не знає турецької. Їм допомогла мова жестів — вони комунікували «руками і ногами». «Тепер вона знає слово «Aktenvernichter» (знищувач документів/шредер), — каже Вальтер. Це важливий термін на її робочому місці.

Інтенсивна співпраця з центром зайнятості
У новому відділі працює 57 співробітників, серед яких адміністративні фахівці, соціальні працівники та колишні біженці. Фахівці з питань освіти спочатку з’ясовують, який професійний досвід мають окремі біженці і що вони вміють робити. Після короткого мовного курсу починається пошук потенційного роботодавця – не в конкуренції, а «в інтенсивній співпраці» з центром зайнятості, каже Вальтер.
«Ми спеціально звертаємося до муніципалітетів та компаній і говоримо їм, що у нас є жінка або чоловік, які б ідеально підійшли їхній компанії», — розповідає районний адміністратор. Зараз є компанії, які надають новим працівникам цілеспрямовану підготовку, в тому числі мовну, тому що їм нелегко знайти роботу на ринку праці. Вальтер навів як приклад компанію, що займається будівництвом лісів, університетську лікарню Тюбінгена та її обслуговуючу організацію UDO. Важливо «дати компаніям зрозуміти, що хтось не володіє мовою досконало, але має базові навички».

Виграшна ситуація для всіх
Нинішній економічний розвиток не полегшує інтеграцію на ринку праці. Однак, за словами керівника району, «все ще існує відносно високий попит на робочу силу — особливо на некваліфіковані професії». Вони пропонують можливість отримати мовну кваліфікацію. Він згадав, наприклад, сферу громадського харчування та догляду за хворими.
«У нас є варіанти, ми просто повинні шукати їх цілеспрямовано — і ми хочемо зробити це якомога раніше», — сказав районний адміністратор. Постійна зайнятість не лише пропонує біженцям структуру щоденного життя. Якщо вони працюють, це також забезпечує їм визнання серед населення. «Це безпрограшна ситуація для всіх», — каже Вальтер.

tun24082703

www.tuenews.de

Landrat Joachim Walter (CDU) des Landkreises Tübingen im Interview mit tünews INTERNATIONAL. Foto: tuenews INTERNATIONAL / Mostafa Elyasian.

002610

 

 

 

TÜNEWS INTERNATIONAL

Related posts

Contact Us

Magazine Html